deger
14 بهمن 1401 - 08:51

آمریکا هواوی چین را با محدودیت‌های بیشتری مواجه کرد

رویترز به نقل از منابع آگاه گزارش داد که دولت ایالات متحده تایید مجوز ارسال اغلب کالاها برای غول فناوری چین یعنی هوآوی را متوقف کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رویترز روز سه‌شنبه به نقل از منابع آگاه گزارش داد که دولت ایالات متحده تایید مجوز ارسال اغلب کالاها برای غول فناوری چین یعنی هوآوی را متوقف کرده است.

به گفته یکی از این منابع، مقامات آمریکایی در حال ایجاد یک سیاست رسمی جدید برای رد کردن مجوز اقلامی هستند که قرار است به هواوی ارسال شوند که شامل اقلام زیر سطح 5G نیز می شود.

از جمله مواردی که گزارش شده است شامل موارد 4G، وای فای 6 و 7، هوش مصنوعی، و اقلام محاسباتی و ابری با کارایی بالا است.

یک فرد مطلع دیگر به این خبرگزاری گفت که انتظار می رود این اقدام منعکس کننده سیاست سختگیرانه دولت بایدن در مورد هواوی در سال گذشته باشد.

این منبع توضیح داد که مجوزهای تراشه های 4G که نمی توانند برای 5G استفاده شوند، که ممکن است قبلاً تأیید شده باشد، نیز رد می شود. پیش از این، مجوز برای موارد خاص برنامه های 4G اعطا شده بود.

سخنگوی وزارت بازرگانی آمریکا بدون ارائه جزئیات در مورد گفتگو با شرکت های خاص تأکید کرد که مقامات این کشور "به طور مستمر سیاست ها و مقررات ما را ارزیابی می کنند".

این گزارش حاکی از آن است که هواوی چندین سال است که با محدودیت‌های صادراتی آمریکا در مورد اقلام 5G و سایر فناوری‌ها مواجه بوده است.

با این وجود، وزارت بازرگانی ایالات متحده مجوزهایی را برای برخی از شرکت های آمریکایی برای فروش کالاها و فناوری‌های خاص به این شرکت اعطا کرده است.

انتهای پیام/

 

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1016316