deger
09 فروردین 1402 - 10:48

کاهش ذخایر خونی در استان مرکزی / اعلام ساعات کاری مراکز خون گیری در ماه رمضان

مدیرکل انتقال خون استان مرکزی نسبت به کاهش مراجعه کنندگان برای اهدای خون هشدار داد و گفت: مردم استان در اهدای امر خون مشارکت کنند.

 ریتا ظهیری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار کرد: اهدای خون اهدای زندگی است و جان و حیات  بیماران وابسته به خون سالم و فرآورده‌های آن است.

وی  با بیان اینکه همزمان شدن ماه مبارک رمضان با ایام نوروز با شعار نذرخون امسال ( اهدای خون سالم و مستمر، اهدای زندگی دوباره ) اقدامی خدا پسندانه در جهت نجات جان بیماران است،  تصریح کردد: هر سال در ماه مبارک رمضان، آمار اهدای خون کاهش می‌یابد که از عموم مردم عزیز تقاضا داریم در اهدای خون مشارکت کنند.

مدیرکل انتقال خون استان مرکزی با اشاره به اینکه ساعات فعالیت پایگاه انتقال خون استان در ماه رمضان در ۲ شیفت کاری است، گفت: ذخیره خونی استان کاهش یافته و پایگاه‌های انتقال خون در اراک و ساوه آماده دریافت خون افراد نیکوکار است.

 وی بیان کرد: سال گذشته حدود 50 هزار نفر  برای اهدای خون به مراکز استان مراجعه کردند که ۱۲ و چهار دهم درصد اهدای خون توسط جوانان زیر ۳۵ سال استان مرکزی انجام می‌شود که این رقم ناچیز است و باید اهدای خون توسط این گروه سنی افزایش یابد.

 

 پایان پیام/ 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1115889